nowy rok nowa ja
nowy rok nowa ja

Postanowienia noworoczne to mit?!

Nowy rok nowa ja?

Nowy rok to dla wielu z nas czas na wielkie zmiany… Mamy tysiące pomysłów na to co chcemy zmienić.

Lista postanowień typu zapiszę się na siłownię, schudnę, będę lepszą wersją samej siebie, jest pewnie długa i wszyscy kiedyś przerabialiśmy te postanowienia. Jednak nadchodzi w końcu taki czas, kiedy dojrzewasz do tego, że to kompletnie nie ma sensu. Nie chcesz kolejny rok z rzędu obudzić się któregoś marcowego poranka (wersja optymistyczna, bo zazwyczaj już w lutym dochodzisz do tego wniosku) z koszmarnym wyrzutem sumienia, bo znowu się nie udało…

Weź się w garść, przestań użalać się nad sobą i zrób coś dla siebie. W tym nowym roku bądź dla siebie dobra i pozwól sobie czasem na bycie egoistką. Nie zbawiaj świata, nie udawaj kogoś kim nie jesteś, zaakceptuj siebie i ciesz się tym co już masz.

Moja lista jest dość krótka i już od kilku dobrych lat zawiera się w tych trzech prostych zdaniach:

Wyciskaj życie jak cytrynę.
Korzystaj z okazji jakie dale Ci los.
Ciesz się z małych rzeczy.
 

Te trzy rzeczy sprawiają, że akceptuję swoją lekką nadwagę. Uśmiecham się do siebie, choć z dnia na dzień bruzd pod oczami coraz więcej. No i wstaję każdego ranka i robię wszystko, by wieczorem móc do siebie powiedzieć ⇀ To był dobry dzień!

22 Comments

  1. Ja nigdy nic nie planowałam na nowy rok. Nigdy nie miałam postanowień i nieźle się z nich nabijałam. W tym roku mam, po ostatnich przejściach bardzo potrzebowałam takiego momentu podsumowania, wyzerowania daty i nowego startu. I mimo, że to dzień jak każdy jakoś ta świadomość, że zaczynam dużo rzeczy od nowa od pierwszego mnie motywuje. Zobaczymy na jak długo ale już samo nastawienie dużo daje mi sił ?

  2. Świetny wpis. Muszę przyznać, że mnie samą nowy tok bardzo motywuje do rozpoczęcia zmian, do których się długo zbieram, ale akceptuje to, że tu nie chodzi o zrywy, ale świadomość, że robię to dla siebie. Chce poprawić jakoś swojego życia, nie porywać z motyką na słońce 🙂

  3. Zgadzam się w 100%! Napisałaś w punkt! Poza tym uważam, że jeżeli ktoś ma ochotę coś zmienić w swoim życiu to nie musi czekać z tym do nowego roku, ale może działać od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *